Neuromasaż a menopauza – Naturalny sposób na ulgę i równowagę

Okres menopauzy, związany z wygasaniem funkcji jajników i zmniejszeniem poziomu estrogenów, wywołuje szereg zmian w organizmie, które wpływają także na wygląd zewnętrzny. Z perspektywy estetycznej warto omówić wpływ menopauzy na skórę, tkanki podporowe i układ kostny, a także potencjalne korzyści wynikające z zastosowania neuromasażu.

Bardzo istotne są zmiany w kościach i markerach tworzenia kości. Niedobór estrogenów powoduje zmniejszenie aktywności osteoblastów (komórek budujących kości), co prowadzi do obniżenia markerów tworzenia kości, takich jak osteokalcyna czy fosfataza zasadowa. Utrata masy kostnej wpływa na rysy twarzy, powodując spłaszczenie kości policzkowych i pogłębianie zmarszczek w okolicy policzkowo-nosowej, skroniowej i żuchwowej.

Neuromasaż, łączący techniki masażu terapeutycznego z oddziaływaniem na układ nerwowy, może znacząco pomóc w łagodzeniu skutków menopauzy oraz wspierać zdrowie i estetykę, oprócz podnoszenia markerów kościotworzenia, pobudza również przepływ krwi, co zwiększa dotlenienie skóry i dostarczanie substancji odżywczych. Toksyny łatwiej i szybciej są usuwane z tkanek, a skóra nabiera promienności i blasku.

Poprzez mechaniczne stymulowanie fibroblastów wspomaga produkcję kolagenu i elastyny co wpływa na poprawę elastyczności skóry i jej odporności na zmiany środowiskowe.

Neuromasaż zapobiega utrwalaniu się zmarszczek mimicznych i przywraca naturalne napięcie tkanek, uwalniając restrykcje powięziowe, spłyceniu ulegają zmarszczki związane z naszą utrwaloną mimiką.

Badania

Analizy dotyczące biochemicznych markerów tworzenia kości sugerują, że poziom P1NP w surowicy (główny biochemiczny marker tworzenia kości) znacznie wzrósł po masażu, w którym mobilizowane były kości i powięź. Wyniki pokazują, że nawet cztery sesje regularnego masażu raz w tygodniu, inicjuje proces tworzenia kości.

Badania kobiet po menopauzie pod względem objawów psychologicznych w skali postmenopauzalnej wykazały znaczne zmniejszenie objawów psychologicznych po sesji masażu. Oraz zmianę fal mózgowych w kierunku relaksacji i obniżonego tętna.

Drogie Panie, nie zapomnijcie się również uśmiechać!
Ćwiczenie mięśni mimicznych jest kluczem do promiennej i pełnej blasku twarzy! 😉

Scroll to Top